WSPARCIE MŁODYCH NAUCZYCIELI – CZŁONKÓW ZNP W FORMIE SZKOLENIOWEJ

16 czerwca 2023

W dniach 5-6 czerwca 2023r. w Augustowie w hotelu „Logos” odbyło się ciekawe i merytoryczne szkolenie dla młodych nauczycieli – członków ZNP.
W pierwszym dniu tematem wiodącym spotkania była część teoretyczna i warsztatowa „Ocena pracy nauczyciela w świetle przepisów z 2022 r.”.
Poprowadziła ją Pani Grażyna Citko – Dyrektor Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Następnie uczestnicy w praktyce przyswoili temat „Jak utrzymywać energię w pracy zawodowej – ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe”. Poprowadziła je pani Anna Lasota Szymańska trenerka i nauczycielka ze Swan Studio Augustów. Związkowcy odbyli rejs katamaranem po urokliwej Dolinie Rospudy. Dzień zakończyła wspólna kolacja. Następnego dnia uczestnicy zapoznali się z „Obowiązkami nauczyciela w oparciu o przepisy prawa oświatowego i wewnątrzszkolnego”. Tę część szkolenia poprowadziła Prezes Oddziału ZNP Białystok Koleżanka Elżbieta Mikulska. Gościem honorowym dwudniowego pobytu był Wiceprezes Zarządu Głównego ZNP – Kolega Krzysztof Baszczyński. Przedstawił zebranym informacje o „Statusie nauczyciela i bieżącej sytuacji w oświacie”. Po części oficjalnej młodzi nauczyciele mieli możliwość porozmawiać i zadać pytania Wiceprezesowi Krzysztofowi Baszczyńskiemu. Podczas szkolenia i wspólnych rozmów panowała przyjazna, pełna szacunku i życzliwości atmosfera.