Wyjazdowe szkolenie Prezesów Ognisk ZNP w Suwałkach w dniach 9-10 lutego 2023 r.

18 lutego 2023

Grupa Prezesów Ognisk ZNP Oddziału Białystok – liderzy pracy związkowej – w dniach 9-10 lutego 2023 r. uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu w Suwałkach. Gościł nas Hotel „Logos”, który jest jednym z obiektów ZNP w Polsce.

Pierwszym z realizowanych tematów była „Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli”. Szkolenie poprowadził prawnik ZG ZNP Kolega Krzysztof Stradomski. Następnie Koleżanka dr Aleksandra Staszak – pracownik Uniwersytetu w Białymstoku zaprezentowała nowatorskie rozwiązania w zakresie realizacji zajęć edukacyjnych: „Turystyka i krajoznawstwo w erze cyfrowej”. Kolejne godziny wypełnione zostały aktywnym uczestnictwem w adaptowaniu wiedzy dotyczącej turystyki w trakcie spaceru po Suwałkach i zwiedzaniu Muzeum Okręgowego w Suwałkach, co wyposażyło uczestników w nową wiedze i umiejętności. Pierwszy dzień spotkania zakończyła uroczysta kolacja podczas której nastąpiła wymiana doświadczeń w pracy związkowej i integracja Prezesów Ognisk z różnych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W drugim dniu pobytu odbyło się spotkanie Prezesów Ognisk z Kolegą Krzysztofem Baszczyńskim – wiceprezesem Zarządu Głównego ZNP, który w pierwszej części przedstawił związkowcom bieżącą sytuację w oświacie, omówił działania Związku w obronie statusu nauczycieli i wzrostu wynagrodzeń. Drugą część spotkania wypełniła dyskusja związana z poruszaną tematyką.

Zakończeniem wyjazdu szkoleniowo – integracyjnego był kulig połączony z ogniskiem.