Skontaktuj się z nami

[email protected]

telefon: +48 605910627

Facebook

RSS Głos Nauczycielski

RSS Nieznany kanał

LIST DO PREMIERA

7 marca 2019

Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraża niezadowolenie z przebiegu i braku efektów rozmów prowadzonych przez związki zawodowe z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Kolejna tura rozmów w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” nie tylko nie zbliżyła stron, ale pokazała brak woli Ministerstwa Edukacji Narodowej w rozwiązaniu postępującego konfliktu i zapobieżeniu wybuchowi niezadowolenia pracowników oświaty wobec braku realizacji żądań związków zawodowych w zakresie wzrostu wynagrodzeń w 2019 roku.

Nasze żądanie zwiększenia od stycznia 2019 roku wynagrodzeń pracowników oświaty o 1000 złotych jest niezmienne. Propozycja przedstawiona przez minister Annę Zalewską o kolejnym wzroście wynagrodzenia nauczycieli od września 2019 roku o 5 proc. jest nie do przyjęcia przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, charakter dotychczasowych rozmów z resortem edukacji to przykład manipulacji i gry na zwłokę ze strony minister Anny Zalewskiej.

W związku z powyższym prosimy Pana Premiera o pilne spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich reprezentatywnych związków zawodowych działających w oświacie.

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP

Jesteśmy oburzeni wypowiedzią Premiera Mateusza Morawieckiego o czasie pracy nauczycieli (21 stycznia w telewizyjnym wywiadzie szef rządu powiedział, że nauczyciele mają „troszeczkę więcej czasu wolnego”).

Od premiera oczekujemy faktów a nie stereotypów na temat pracy nauczycieli!

Szefowi rządu polecamy raport Instytutu Badań Edukacyjnych, z którego wynika, że średni tydzień pracy nauczyciela to 47 godzin!

Badanie czasu i warunków pracy nauczycieli” prowadzone było przez Zespół Badań Nauczycieli IBE w ramach projektu systemowego pt. „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego” finansowanego z PO KL. Badanie IBE pozwoliło wyodrębnić 54 czynności wykonywane przez nauczycieli, określić, jak często nauczyciele wykonują te czynności i ile poświęcili na nie czasu, gdy wykonywali je ostatni raz

Z raportu końcowego IBE wynika, że wszystkie zsumowane czynności wykonywane w ramach nauczycielskich obowiązków dają łącznie wynik 46 godz. 40 minut tygodniowo.